• Życzenia świąteczne

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, składamy wszystkim najlepsze życzenia.

Z całego serca życzymy Państwu dobrego i radosnego czasu, pokoju w sercu oraz ciepła i życzliwości od najbliższych. Niech ten czas będzie okazją do pojednania, przebaczenia i wspólnego świętowania, a nadchodzący Nowy Rok 2024 obfituje w dobro i pomyślność.

• TURNIEJ GRY W FIFE 23 🎮🎮

• Dziś w naszej szkole odbył się

TURNIEJ GRY W FIFE 23

Organizatorem turnieju był Janek uczeń klasy III Lo, dzięki jego zaangażowaniu, wsparciu kadry nauczycielskiej oraz samorządu uczniowskiego, udało się zrealizować rozgrywki i wyłonić zwycięzców!

1 miejsce zdobył Wiktor Czarniecki uczeń klasy VII SP

2 miejsce zdobył Alan Pogorzelski uczeń klasy II Lo

3 miejsce zdobył Oskar Perkowski uczeń klasy III Lo

Wiemy, że to nie ostatnie takiego rodzaju wydarzenie, wyłoniliśmy naszych mistrzów więc może w przyszłości uda się zorganizować turniej wsród uczniów z innych szkół

Jak się okazuje Esport to nie tylko rozrywka, ale już nawet zawód. Wiemy, że talent nie zawsze można zaprezentować w szkole, zwłaszcza jeśli chodzi o umiejętności związane z cyber sportem. Dlatego cieszymy się, że możemy dać szansę wykazania się naszym uczniom nawet w takiej dyscyplinie.

Esport to rywalizacja między pojedynczymi zawodnikami lub drużynami w grach wideo. Celem takiego pojedynku jest pokonanie przeciwnika. Pojedynki mogą się odbywać albo za pośrednictwem internetu lub sieci LAN, a także offline'owo na komputerach lub konsolach. Co ciekawe, początki esportu sięgają już 1972 roku. To właśnie wtedy na Uniwersytecie Stanforda po raz pierwszy zorganizowano turniej w grę wideo.

Dzisiaj esport może śmiało konkurować - pod względem popularności - z wieloma dyscyplinami sportowymi. Świetnie pokazują to statystyki Twitcha. Tylko od lipca do grudnia 2015 roku widzowie przeznaczyli w sumie aż 475 milionów godzin na oglądanie zmagań esportowych.