• W STO znów coś się dzieje‼️‼️‼️🤗🤗

•

Dziś w naszej szkole miało miejsce spotkanie ze specjalistką ds. funduszy europejskich Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Panią Patrycją Szałkowską.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co to są fundusze europejskie oraz gdzie szukać na ich temat informacji.

Ważnym aspektem spotkania była wiedza dotycząca możliwości skorzystania przez młodzież licealną, ze środków finansowych Unii Europejskiej.

Spotkanie było współorganizowane przez Fundacja Rozwoju Ziemi Oleckiej

Dziękujemy bardzo za taką możliwość i cieszymy się, że nasi uczniowie posiadają tak dużą wiedzę na temat Unii Europejskiej i finansów. Wiedza została zweryfikowana, a nasi uczniowie Julia Muchowska z klasy I Lo, Igor Kuberski z klasy II Lo oraz Mikołaj Górecki z klasy II Lo zdobyli fantastyczne nagrody!

• 20 października

• naszą szkołę odwiedzili żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku. Uczniowie mogli zapoznać się z możliwościami kariery w służbie wojskowej. Dziękujemy!

• Dzień Edukacji Narodowej II.

• W Święto Edukacji w naszej szkole to uczniowie pełnią rolę nauczycieli! Od rana debatują w pokoju nauczycielskim i prowadzą przygotowane przez siebie lekcje 😁

• Dzień Edukacji Narodowej

• Kilka kadrów z ubiegłego tygodnia. Tak obchodziliśmy Dzień Nauczyciela 😍  uczniowie zorganizowali wspaniały apel, a samorząd uczniowski nagrodził nauczycieli podczas Plebiscytu.

• Śmieci z głowy

• W naszej szkole od wczoraj można bez problemu pozbyć się śmieci ze swojej głowy ‼ Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą chętnie korzystać z naszej propozycji 💙

• Samorząd Uczniowski

• W środę 27 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym posiedzenie samorządu uczniowskiego.

W naszej szkole uczniowie mają swoje prawa , obowiązki oraz godnych przedstawicieli, którzy będą przez cały rok wnioskować, pertraktować i działać wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym nad wspaniałymi inicjatywami.

Podczas spotkania wyłoniono przewodniczącego Oliwię Czartoryjską z III Lo, wiceprzewodniczącą Jolę Wasilewską z II Lo oraz szkolnego skarbnika Wiktorię Domel z II Lo ‼

Ponadto powitano nowych reprezentantów klas. 💙

Samorząd Szkolny to wielka przygoda, ale również ciężka praca na rzecz całej wspólnoty szkolnej. 🤗🤗

Życzymy samych wspaniałych pomysłów 🌟🌟

• Bezpieczna droga do szkoły 🚦

• Dziś w naszej szkole odbyło się profilaktyczne spotkanie z Policją 👮‍♀

Omówione zostały kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

Bezpieczny powrót do szkoły to podstawa 💙

• Dzień Beauty 💄

• W ramach miesiąca zdrowia psychicznego w naszej szkole, dzięki świetnemu pomysłowi uczennicy III Lo Oliwii zadbaliśmy o komfort psychiczny naszych młodych kobiet. 💕💕💕

Każdy wie, że w nastoletnim życiu zdarzają się pewne niedoskonałości, które sprawiają, że dziewczynki zaczynają mieć duże problemy ze swoją samooceną. Słowa, które słyszy większość młodych dziewczyn „jesteś piękna bez makijażu” są czasami bardzo bolesne i nastolatkom ciężko w nie uwierzyć.

Dzień Beauty w naszej szkole stał się idealną okazją do tego by nauczyć się zdrowej pielęgnacji młodej twarzy oraz zatuszowania pewnych rzeczy za pomocą bardzo delikatnego makijażu na bazie kremu BB i delikatnego rozświetlenia buzi. 💄💋

Nasze uczennice po skończonym pokazie cudownej Pani Basi makijażystki z Czarna Róża Makeup and Beauty pod jej czujnym okiem same próbowały swoich sił w delikatnym makijażu. Mieliśmy też okazję zobaczyć makijaż naszej uczenicy Julii, która doskonale radzi sobie z pędzlem w dłoni 🤗

Dzień zaliczamy do udanych i mamy plan go powtórzyć, bo wszyscy bawili się wyśmienicie, a najlepszym dowodem na to są przepiękne uśmiechy naszych wspaniałych uczennic 😺😺