• Dzień Otwarty

• Serdecznie zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny połączony z dniem otwartym szkoły

Impreza odbędzie się 12 czerwca (poniedziałek) o godz. 16:00, na terenie naszej szkoły przy ul. Młynowej 8 w Olecku.

W programie między innymi: animacje taneczne, wata cukrowa, bańki mydlane, turnieje sportowe, ognisko, słodki poczęstunek, konkursy i zawody

Zachęcamy do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu

Nie może Cię zabraknąć!!!

• Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO

• Jeśli szukasz - bezpiecznej, nowoczesnej i przyjaznej szkoły to JESTEŚMY WŁAŚNIE DLA CIEBIE

spokój i bezpieczeństwo

przyjazna atmosfera

profesjonalna kadra i wysoki poziom kształcenia

dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego

kilkuosobowe klasy oraz indywidualne podejście do każdego ucznia (co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na wydawane korepetycje )

• Młodzież zapobiega pożarom

• W Olecku odbył się konkurs powiatowy pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nim udział wielu młodych ludzi z różnych szkół w powiecie oleckim, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę w zakresie zapobiegania i zwalczania pożarów.

Zwycięzcą konkursu została Wiktoria Domel z STO w Olecku, która wykazała się szczególną wiedzą i umiejętnościami w zakresie ochrony przed pożarami. Drugie miejsce zajęła Nina Mika, również z STO w Olecku, która również wykazała się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Wiktoria Domel będzie reprezentować powiat olecki w zawodach wojewódzkich, gdzie będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi młodymi "strażakami" z innych powiatów województwa. To dla niej ogromne wyróżnienie i szansa na dalszy rozwój swojej pasji.

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom" ma na celu zachęcenie młodych ludzi do zdobywania wiedzy na temat zapobiegania pożarom oraz dołączenia do ochotniczych straży pożarnych. Dzięki temu młodzi ludzie mają szansę nie tylko na rozwijanie swoich umiejętności, ale również na pełnienie ważnej roli w społeczności i niesieniu pomocy innym w przypadku pożaru. Organizatorzy konkursu podkreślają, że to nie tylko świetna zabawa i rywalizacja, ale przede wszystkim nauka i praktyczne przygotowanie do potencjalnych sytuacji, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać w przyszłości. Konkursy takie jak ten są niezwykle ważne dla lokalnej społeczności, ponieważ pozwala na zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa i zachęcenie młodych ludzi do działania na rzecz dobra wspólnego.

Wiktoria Domel jest godnym zwycięzcą konkursu powiatowego "Młodzież zapobiega pożarom". Gratulujemy jej i życzymy powodzenia w kolejnych etapach zawodów, które odbędą się na poziomie wojewódzkim.