• Długopisy 3D

• Na kolejnych zajęciach biologii wykorzystaliśmy długopisy 3D do stworzenia modelu pięknego motyla.Wydrukowaliśmy skrzydła, segmenty ciała i odnóża starając się odzwierciedlić rzeczywisty schematem budowy tego stawonoga.Praca wymagała od nas współpracy. Każdy z nas miał do wykonania inny element owada, który trzeba było na końcu połączyć z tymi wykonanymi przez kolegów czy koleżanki.To była dobra robota!

• Laboratoria Przyszłości

• Dziś rozpoczęliśmy naszą przygodę z długopisami 3D. Stworzyliśmy  kraba, przedstawiciela skorupiaków, zwierząt omawianych na lekcji biologii. Nie tylko poznaliśmy budowę tego zwierzaka, ale też mieliśmy przy tym dużo zabawy! Przed nami kolejne niezwykłe projekty.

• Białystok

• 6 grudnia Społeczna Szkoła Podstawowa STO wybrała się na wycieczkę do Białegostoku..

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Białostocki Teatr Lalek, gdzie uczniowie zobaczyli nową wersję baśni Braci Grimm - ,,Jaś i Małgosia" (przewrotną, pełną humoru opowieści o sile rodziny).

Następnie udaliśmy się do zjawiskowego Pałacu Branickich, w którym każdy z uczestników wykonał mydło glicerynowe. Po skończonych warsztatach zwiedziliśmy znajdujące się w Wersalu Północy Muzeum Historii Medycyny i Formacji UMB. Ekspozycje w muzeum obejmowały między innymi dawne wyposażenie apteczne, gabinet dentystyczny, ale również przykłady chorób ludzkich narządów umieszczonych w formalinie.

Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Historyczne - Oddział Muzeum Podlaskiego. Poznaliśmy bliżej słynne postacie w historii Białegostoku jakimi byli Jan Klemens Branicki oraz jego żona Izabela Branicka. W co się ubierali, jak się bawili, co jadali. Na zajęciach obejrzeliśmy również makietę, przedstawiającą Białystok w XVIII wieku. W części warsztatowej uczniowie wykonali kolorowe kolaże z charakterystycznymi budynkami, postaciami i symbolami miasta.